Yemek Kartı - Yemek Fişi & Kuponu - anadolupass.com.tr

Yemek Kartı

Kurumların hayatını kolaylaştıran AnadoluPass hizmetleri

Anadolupass yemek kartı, şirketlerin mali yükünü hafifletmek, öğle yemeklerini daha uygun maliyetlere indirgemek, gıda ve şirket içi ödüllendirme ihtiyaçlarını karşılarken vergi muafiyetine tabii tutulmaları için tasarlanan özel bir karttır.

Şirketler açısından büyük mali yüklere neden olan ve buna ek olarak vergi ödeme zorunluğuna neden olan öğle yemekleri, çözüm gerektiren en önemli konuların başında gelmektedir. Anadolupass yemek kartı, tam da bu konuda şirketlere sunduğu çözümleri ile vergi yükünün hafiflemesine yardımcı oluyor. Yemek fişi, çalışan personel sayısına göre ve öğle yemekleri için kişi başına ayrılması planlanan bütçeye göre bakiye yüklenebilen elektronik ödemeli bir karttır. Bu kart sayesinde personeller anlaşmalı tüm restoran, cafeterya ve gıda alışverişinde kartın geçerli olduğu her yerden ihtiyaçlarını temin edebilmektedir. Normal şartlarda bir şirketin personel yemeklerini karşılarken ciddi anlamda bir bütçe ayırması gerekir. Mutfak, mutfakta çalışacak personeller, bunlara ödenecek para ve bunlara bağlı olarak SSK yaptırma zorunluğu gibi tüm durumları ortadan kaldıran yemek çeki, başta vergi muafiyeti olmak üzere ek personel çalıştırma zorunluğunu da ortadan kaldırmaktadır.

Anadolupass yemek kartı, sadece şirketin kazançlı çıkmasını sağlamaz, aynı zamanda çalışan personellerin de kazançlı çıkmasını sağlar. Bir ay için yüklenen bakiye kullanılmadığında, silinmez aksine artı olarak bir sonraki ayın bakiyesine eklenir. Bu da personellerin ihtiyaçlarını diledikleri gibi karşılamalarına yardımcı olur. Yemek kuponu kullanan şirketlerin elde ettikleri kazançların çok yüksek olması, her geçen gün yeni firmaların da bu yönteme başvurmalarını etkilemektedir.

Anadolupass yemek kartı avantajları nelerdir?

Anadolupass yemek kartı, birçok yönden işletmelere ve personellere avantaj sağlayan elektronik ödeme kartıdır.

Vergi muafiyetinden faydalanma

Firmaların personellerinin yemek ihtiyaçlarını dışarıdan temin etmesi, devletin de sunduğu katkı sayesinde vergi muafiyetine tabii tutulmaktadır. Nakit ödeme sistemlerine göre yüzde 100 oranında avantaj sağlayan yemek çeki sayesinde şirketinizin mali bütçesini koruma altına alabilirsiniz.

Gelir Vergisi Kanununun 23. maddesinin 8 numaralı bendi ve 30642 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 305 seri nolu gelir vergisi genel tebliğine göre günlük yemek bedeli istisna tutarı, 2019 takvim yılında uygulanmak üzere 19,00 TL (KDV dahil 20,52 TL) olarak tespit edilmiştir.

İşletmelere idari kolaylık sağlar

Özellikle çok sayıda çalışanın bulunduğu firmalarda öğle yemekleri maddi olarak da zamanlama olarak da büyük külfetlere neden olmaktadır. Yüksek sayıda personeli olan şirketlerin Anadolupass yemek kartı kullanmaları durumunda öğle yemeklerini sunma ve buna bağlı olarak gelişen maliyetleri en kolay şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

Hızlı, kolay ve güvenli yemek kartı

Anadolupass, yukarıda saydığımız tüm avantajlarına ek olarak mobil uygulaması ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Mobil uygulamada tüm özellikleri güvenli bir şekilde kullanabilir, personelleriniz bakiyelerini takip edebilirler.

Personelleri motive eder

Yemeklerin firma içinde karşılandığı yerlerde personellerin motivasyonu çok yüksek olmaz. Çünkü haftanın her gününe belirlenen yemekler, bazen personellerin hoşlanmadığı yemekleri yemek zorunda kalmalarına neden olmaktadır. Anadolupass yemek kartı ile personellerinizin yemek yeme özgürlüğünü sunacağınız için motivasyonları da yükselmiş olacak. Ayrıca “harcamadan kazan” kapsamında şirketinizce yapılan yükleme tutarının %2'si çalışanlarınızın bakiyesine artı olarak eklenir, bu da yine personellerinizin motivasyonunun yükselmesine yardımcı olur.

Muhasebede kolaylık sağlar

Nakit olarak ödenen yemek paraları maddi külfete neden olmakla birlikte muhasebe departmanında işlerin zora girmesine neden olur. Yemek çekleri ile yapılan ödemelerde ise bu sorun da ortadan kalkmaktadır. Tüm personellerinizin yemek ihtiyaçlarını tek faturada muhasebeleştirebilir, böylelikle her personel için ayrı ayrı hesap yapmak zorunda kalmazsınız.

Her yönüyle işletmelere avantaj sağlayan ve mobil kullanım ve karttan kullanım özelliği sayesinde işlem yapmada avantaj sağlayan AnadoluPass ile beklentilerinizden çok daha fazlasını elde edeceksiniz. Sunduğu cazip özellikleri ile işletmelerin mali yükünü hafifleten, vergiden %100 muafiyet sağlayan yemek fişi, muhasebe departmanında görev alan personellerin işlerini daha hızlı şekilde yapmalarına olanak sağlamaktadır.

Personellerinizin daha verimli çalışmasını sağlamak için yılın belli dönemlerinde yaptığınız hediye ödemeler veya diğer adıyla verdiğiniz hediye çeklerinin mali olarak işletmenize yük olmasını engellemek için kullanabileceğiniz yemek fişi, her anlamda bütçenizi korumaya yardımcı olacaktır.

AnadoluPass yemek fişi, diğer kartlardan farklı özellikler sunan, birçok kurum ile anlaşması bulunan özel bir karttır. Personelleriniz, öğle yemeklerini diledikleri mekânda, istedikleri yemek çeşitlerini değerlendirerek yeme imkânını elde ettiklerinde, işlerinde gösterecekleri başarı yükselir. Çünkü öğle yemek saatleri, hem sabahın yorgunluğunu üzerinden atmak hem de yemek ihtiyacını gidermeye yarar. Bunu yaparken kurallar çerçevesinde oluşturduğunuz mutfak bölümünde gerçekleştirmeniz çok zor olur. Fakat geliştirilmiş özellikleri ve avantajları ile sunulan yemek fişi, beklentilerin ötesinde sonuçlar sağlamaktadır. AnadoluPass, birçok restoran, cafeterya, gıda mağazası ile anlaşmalı olarak personellerinizin öğle mesaisini diledikleri gibi değerlendirmelerine olanak sağlar. Siz de daha fazla verim ile işlerinizin yürümesini sağlamak için çağrı merkezi iletişim numaramızdan arayarak sizlere sunduğumuz yemek fişi özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, şirketiniz için en doğru kararı verebilirsiniz.

Yemek Kartı Firmaları

Yemek kartı firmaları, işletmelerin taleplerine göre aylık olarak belirlenen para miktarını elektronik kartlara yükleyerek, firma çalışanlarının günlük öğle yemeklerini karşılayan kuruluşlardır.

İşletmeler için maddi yüklerin azalması demek, daha fazla gelir elde etmek demektir. Bunu yapabilmek için belli bazı kuralların uygulanması ile birlikte maliyetlerin düşürülmesine yardımcı olan ek önerileri dikkate almak gerekir. Mesela öğle yemekleri, yasal olarak işletmelerin personellerine vermeleri gerekir. Fakat bunu yaparken firmaların kendi bünyelerinde oluşturdukları mutfak bölümünden temin etmeleri, vergi yükünün artmasına neden olmanın yanında aynı zamanda ek masrafların çıkmasına da neden olur.

Günümüz teknolojisinin artan gücü ile firmalarda verilen öğle yemeklerinin maliyetleri düşüyor ve buna ek olarak vergi muafiyeti de sağlanmış oluyor. Yemek kartı, yemek fişi, ticket veya hediye çeki olarak adlandırılan elektronik para kartları, firmaların çalışanları için belirledikleri para miktarlarda personellerin harcamalarını yapmalarını kolaylaştırır. Bu alanda hizmet veren çok sayıda yemek kartı firmalarının olması, işletme sahiplerinin araştırmadan kart başvurusu yapmamalarını gerektiriyor. Bazı yemek kartı firmaları, sundukları elektronik para kartlarında sadece yemek harcamaları için kurumlarla anlaşma yaparlar. Kart alanında kendini geliştiren firmalar ise daha fazla seçeneğin oluşması adına; gıda, cafeterya, restoran ve personellerin ihtiyaç duyabileceği daha farklı alanlardaki kurumlarla da anlaşma yaparak kartın daha geniş alanlarda kullanılmasını sağlarlar.

AnadoluPass yemek kartı avantajları nelerdir?

Çok sayıda anlaşmalı kurum ile ortak çalışma yürüttüğümüz firmamız, işletmelerin personellerine daha fazla imkan sağlamasına olanak tanımaktadır. Aylık belirlediğiniz yemek paralarını AnadoluPass yemek kartına yükleyerek personellerinizin kullanımına sunuyoruz. Diğer yemek kartı firmalarından farklı olarak birçok sektörde kullanım izni verdiğimiz yemek kartımız, personellerinizin iş verimliliğini arttırmada oldukça etkilidir.

Sosyal yardımlaşma kartı olarak da kullanılabilen AnadoluPass ile aylık veya yıllık olarak yaptığınız bağışlarınızı, bağış yaptığınız kişi veya kurumlara nakit olarak vermek yerine, belirli bir limit ile verdiğiniz kart ile de verebilirsiniz. Bu şekilde yapmanız, vergi yükünüzün hafiflemesine yardımcı olacağı gibi muhasebe departmanında görev alan personelinizin faturaları oluşturma ve mali müşavire yetiştirme gibi zaman alan işlerinin hafiflemesini sağlar.

Online kullanım özelliği ile geliştirilen AnadoluPass yemek kartı, diğer firmalardan farklı olarak mobil cihazlarda kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Böylelikle kartın kaybolması durumunda veya evde unutulması durumunda da personeliniz tüm işlemlerini mobil cihazı üzerinden gerçekleştirebilir. Yemek kartı firmaları konusunda seçim yaparken doğru bir firma ile çalışmayı tercih etmeniz, her anlamda size daha fazla avantaj sağlayacaktır.

Personellerinizin İş Verimliliğini Arttırın

Yemek kartı firmaları konusunda araştırma yaparken en çok dikkat etmeniz gereken detay; size sunulan özellik ve avantajlardır. Beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayan ve çözüm sunma noktasında sektörün referans belirleyici isimlerinden olan AnadoluPass ile görüşerek, ayrıcalıklı yönlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hayatınızı kolaylaştırmak için siz de AnadoluPass dünyasına hemen başvurun.

AnadoluPass Mobil Uygulama
Hızlı, kolay, güvenli!
Günlük hayatınızı kolaylaştıran hizmet ve avantajları ile AnadoluPass mobil uygulaması ile tüm işlemlerinizi daha hızlı, kolay ve güvenli yapabilmenizi sağlıyor.

Siz de AnadoluPass mobil uygulamasını hemen indirerek AnadoluPass’e her zaman kolayca ulaşabilirsiniz.