Şirketlerde Verimliliği Arttıracak Öneriler 8: Teknolojiden Faydalanmak - anadolupass.com.tr

Şirketlerde Verimliliği Arttıracak Öneriler 8: Teknolojiden Faydalanmak

En son haber, duyuru ve kampanyalardan haberdar olun
Şirketlerde Verimliliği Arttıracak Öneriler 8: Teknolojiden Faydalanmak

Teknoloji, günümüz hayatının vazgeçilmez bir parçası olarak sadece iş hayatında değil gündelik hayatta da ihtiyaçlara nitelikli çözümler sağlamaktadır. Bu özelliği ile iş dünyasında da her şeyin çok daha kolay bir hale gelmesini, hızlanmasını ve daha verimli sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. Bu nedenle şirketlerde daha verimli sonuçlar elde edilmesi için teknolojiden yararlanmak önemli bir adım olarak görülmelidir.

İşletmelerde Teknolojinin Kullanımı

Bir işletme içerisinde teknolojinin kullanımı için birçok farklı kademede ve farklı ihtiyaca göre seçimler yapılabilir. Çalışanların iş yeri içerisinde daha verimli sonuçlar elde ederek işletme veriminin artırılması için teknolojik öğeler işyeri odaklı şekilde kullanılabilir. Bu konuda internet kullanımı, bulut teknolojileri, daha pratik iletişim teknolojileri, video konferans ve sosyal medya teknolojileri gibi birçok sistem yer almaktadır.

Teknoloji hem çalışanın hayatını kolaylaştırırken hem de işletmenin ilerleyişini kolaylaştırmaktadır. Örnek olarak bir işletme içerisinde şirket içi iletişim sağlanması için artık eski sistemdeki gibi kağıt ile yazışmalar ya da e-posta gönderimi yerine teknoloji daha pratik bir sistem oluşturmaktadır. Bu kapsamda şirket içerisinde yeni tip IP santral sistemleri ya da akıllı telefonlarda kullanılan mesajlaşma uygulamaları şirket içi iletişimini daha kolay bir hale getirmektedir.

İşletmelerde teknolojiden faydalanmak istediğinizde, birçok avantaj ön plana çıkacaktır. Aslında sadece teknik bir avantaj değil işletmelerde vergi ve muhasebe konusunda da bir avantaj sağlayan yemek kartı gibi sistemler göz önünde bulundurulabilir. Bugün yemek kartları kullanılan işletmelerde personele verilen bu kartlar sayesinde gelir vergisinde %100 istisna sağlanırken, aynı zamanda personel için de özgür ve nitelikli bir tercih yapılmaktadır.

Personel yemek kuponu kullanması vasıtasıyla istediği noktada yemek yemeyi ve tüketim gerçekleştirmeyi seçerken, yaşadığı bu özgürlük daha verimli bir çalışma ortaya koymasını da sağlamaktadır. Mobil sistemler ve telefon uygulamaları sayesinde kolayca kullanılabilen yemek kartları sayesinde farklı dönemlerde personele ödenen harcırahlar, verilecek hediyeler veya farklı iş ödemeleri aynı sistem üzerinden gerçekleştirilebilir.

İşletme İçi Teknolojide Önem Verilmesi Gereken Noktalar

Günümüzde her işletme içerisinde teknolojiden faydalanırken özellikle sosyal medya çok sık tercih edilen bir sistemdir. Sosyal medyanın kullanılması işletmeye ekstra verim sağlarken, öte yandan personelin sosyal medyada fazla zaman geçirmesi de personel verimini düşürerek işletmeye zarar verebilir. Bu konuda da yine farklı bir teknoloji olarak personeller için internet filtreleme sistemi gibi imkanlardan yararlanmak mümkündür.

Farklı bir örnek olarak işletme içerisinde bulut sistemlerinin kullanılması ile birlikte kırtasiye masrafları, basılı evrak sıkıntısı, arşivleme ve ofis ortamının mecburen kullanılması gibi noktalar ortadan kaldırabiliyor. Ancak bu tip teknolojilerin kullanılmasında da mutlaka personelin iyi bir eğitimden geçirilmesi, sistemler konusunda net bir şekilde yeterlilik elde etmesinin sağlanması gerekir.

Teknoloji sayılamayacak kadar çok noktada işletmeler için artılar sağlayarak verimlilik konusunda avantajlar ortaya çıkarabilir. Ancak daha önce kullanılmamış teknolojilere geçiş yapıldığında eğitim çalışmaları ve süregelen teknolojilerin uygulanmasında da gerektiği noktada kısıtlamalar sağlanarak gerçek bir verimlilik sağlanabilir.

anadolupass mobil uygulama
AnadoluPass Mobil Uygulama
Hızlı, kolay, güvenli!
Günlük hayatınızı kolaylaştıran hizmet ve avantajları ile AnadoluPass mobil uygulaması ile tüm işlemlerinizi daha hızlı, kolay ve güvenli yapabilmenizi sağlıyor.

Siz de AnadoluPass mobil uygulamasını hemen indirerek AnadoluPass’e her zaman kolayca ulaşabilirsiniz.