Şirketlerde Verimliliği Arttıracak Öneriler 10: Etkinlik Ve Hediyeler - anadolupass.com.tr

Şirketlerde Verimliliği Arttıracak Öneriler 10: Etkinlik Ve Hediyeler

En son haber, duyuru ve kampanyalardan haberdar olun
Şirketlerde Verimliliği Arttıracak Öneriler 10: Etkinlik Ve Hediyeler

İşletme içerisinde, bir personel nitelikli bir çalışma sergileyerek işletme verimini artırıyorsa, bu durumun daha yükseğe ulaşması için ödüllendirme gibi bir sistem kullanılabilir. İşletme içerisinde ödüllendirme, her personele eşit bir şekilde uygulanabileceği gibi başarının ve performansın ödüllendirilmesi gibi bir sistem de tercih edilebilir. Ancak aradaki ince noktaları kaçırmadan ve adaletli bir şeklinde yapılan uygulamalar başarıyı getirebilir.

İşletme içerisinde personelin yani tüm kadronun tamamı ile daha verimli ve mutlu olabilmesi için işletme içi etkinlikler önemli bir yere sahiptir. Bu tip çalışmalar örnek olarak tüm personelin bir araya geleceği şekilde yapılabilecek yemekler, davetler veya kutlama organizasyonları gibi etkinlikler olarak görülebilir. Örneğin Bahar Bayramı, İşçi Bayramı veya işletmenin yıl dönümü gibi dönemlerde yapılacak bir piknik etkinliği tüm işletmenin bir arada bulunmasını ve ödüllendirilmesini sağlayacaktır.

İşletme İçi Ödüllendirme Nasıl Yapılabilir?

İşletme içerisinde bir ödüllendirme sistemi oluşturmak için çok hassas ve adaletli bir yöntem uygulanması gerekir. Çünkü gerçekten hak ettiği düşünülmediği sürece ödül alan bir personel, diğer personellerin stres yaşamasına ve adaletsiz bir ortamın ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durumda ya gerçekten yüksek bir başarı elde etmiş personellerin ödüllendirilmesi ya da tüm personellerin adil bir şekilde ödüllendirilmesi gereklidir.

Günümüzde çalışanların ödüllendirilmesi, işletme verimliliğini arttırmak için çok önemli bir avantaj olarak görülmektedir. Bu durum çalışan bağlılığını da arttırırken, daha mutlu ve pozitif bir işletme ortamı sağlar. Bu ödüllendirme sisteminde de sadece övgüler, tebrikler ya da hiçbir maddi faydası olmayan ödüller ancak bir kısım çalışan için performans artışı sağlayabilir. Özellikle personeller arasında kuşak farklılığı ve yaşam mantığı farklılıkları ödül kavramında değişiklikler ortaya çıkarabilir.

Klasik bir işletme yönetimi yer alıyorsa, genellikle personel için övgü dolu bir söz veya tebrik yerine maaşa odaklı, arttırma veya zam gibi bir ödül sağlanır. Ancak çalışanların kişisel beklentilerine bakıldığında bazı çalışan ekstra bir tatil, bazı çalışan fiziksel bir hediye veya bazı çalışan ise terfi gibi bir ödül bekleyebilir.

Ödüllendirme Sisteminde Yeni Sistemler

Bugün modern çalışma sistemleri içerisinde verimlilik artışı için ödüllendirme yöntemleri kullanılırken, çok daha farklı tekniklerden ve teknolojilerden yararlanmak önemlidir. Bu konuda aslında daha farklı ve kompleks bir çözüm oluşturmak için günümüzde birçok işletme yemek kartı sistemlerini kullanmaktadır. Çünkü yemek kartlatı bir yandan personelin öğlen yemeği için nitelikli bir çözüm oluştururken, bir yandan işletme için vergi avantajı gibi imkanlara sahiptir.

Aslında yemek çeki personelin standart ve yasal ihtiyacını karşılamak için sunulur. Ancak günümüzde bu kartlar kompleks bir kullanım sağlarken, personele verilecek ödüller ve hediyeler için de hediye kartı kapsamında kullanabilir. Personelin yemek için kullanmış olduğu bu kuponlara belirli zamanlarda ödül ve hediye yüklemesi yapılabilir. Çünkü tek bir kart sayesinde online uygulamalar kullanılarak, hem yemek ücreti hem de ödül gibi farklı ödemeler kolaylıkla elde edilebilmektedir.

Ödüllendirme sisteminin bu şekilde yönetilmesi sayesinde yemek kartı avantajları ile birlikte işletme çok doğru bir sistem yönetimi sağlayabilir. Bu sistem ancak ve ancak personelin terfi ile ödüllendirilmesi dışında tüm çözümler için ortak bir nokta sağlayacaktır. Personel yemek kuponu ile birlikte verilen ödül sayesinde isterse tatil isterse alışveriş isterse harcama gerçekleştirme imkanına sahip olacaktır.

anadolupass mobil uygulama
AnadoluPass Mobil Uygulama
Hızlı, kolay, güvenli!
Günlük hayatınızı kolaylaştıran hizmet ve avantajları ile AnadoluPass mobil uygulaması ile tüm işlemlerinizi daha hızlı, kolay ve güvenli yapabilmenizi sağlıyor.

Siz de AnadoluPass mobil uygulamasını hemen indirerek AnadoluPass’e her zaman kolayca ulaşabilirsiniz.