İşletmelerin Yükünü Hafifleten Kart: Yemek Fişi - anadolupass.com.tr

İşletmelerin Yükünü Hafifleten Kart: Yemek Fişi

En son haber, duyuru ve kampanyalardan haberdar olun
İşletmelerin Yükünü Hafifleten Kart: Yemek Fişi

Bir işletme için harcama maliyetleri önemlidir. Maliyetler, ay sonunda ne kadar az olursa, işletmenin kârı o kadar yüksek olur. Tabi ki firmaların yapmaları gereken bir takım uygulamalar ve uymaları gereken bazı kurallar vardır. Doğru şekilde hareket eden firmalar, maliyetlerini daha kolay bir şekilde düşürebildikleri için kazançları da daha fazla olur. Peki, işletmelerde maddi yükün artmasına neden olan en büyük etken nedir? Öncelikle büyük bir firmanın personellerini memnun edebilme noktasında başarılı olması gerekir. Maaşlarının zamanında ödenmesi, ikramiyelerin verilmesi ve bunların yanında günlük olarak yemek ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. İşletmelerde yasal olarak personellere öğle yemeğinin verilmesi gerekiyor. Daha önceleri firmalar bunun için bünyelerinde oluşturdukları mutfakları değerlendiriyorlardı ancak bu, yüksek maliyetlere neden olan bir durum idi. Son dönemlerde kullanılmaya aktif bir şekilde başlanan yemek fişi, hem yemek saatlerine özel bir alanın oluşturulması sorununu ortadan kaldırıyor hem de maliyetlerin daha az bir seviyeye inmesini sağlıyor. Bu ayrıcalıktan yararlanmak elbette firmalar açısından iyidir ama bir de firmalar, marka seçiminde de dikkatli olmak durumundadırlar. Yemek kartı veya diğer adıyla ticketlar, değişik firmalar tarafından sağlanır ama her firmanın kendine göre bir çalışma şekli olduğu için ve anlaşmalı olduğu cafeterya, restoran ve gıda alışverişleri için anlaşmalı olduğu firmalar olduğundan dolayı bazen personellerin beklentilerini karşılamayabiliyor. AnadoluPass, tüm bu alanlardan çok daha fazlası ile anlaşmalı bir kurum olup personellerin kartlarını daha özgür bir biçimde kullanmalarını sağlamaktadır.

AnadoluPass yemek fişi nedir?

Yemek fişleri, ya da diğer isimleriyle “yemek kartı”, “ticket”, “hediye çeki” gibi kartlar, firmaların personellerinin öğle yemeklerini karşılamak için verdikleri elektronik para kartlarıdır. Firmalar, personel başına belli bir miktarda ödeme yaparak aylık yemek masraflarını bu kartlara tanımlarlar. Bu durum, firmaların ay sonunda ek olarak vergi ödemelerini engeller. Yüzde 90-100 dolayında vergi muafiyeti sağlayan bu kartlar, firmalar açısından da personeller açısından da daha avantajlıdır. Yemek fişi özellikleri ve ayrıcalıkları, hangi firma ile çalışıldığına bağlı olarak değişir. Mesela bazı kartlar, sadece yemek için kullanıma izin verirken bazı kartlar daha geniş alanlarda kullanılabilme özelliğine sahiptirler. AnadoluPass yemek kartı, gıda, restoran, kafeterya gibi alanlarda kullanılabilen bir yemek fişi türüdür. Anlaşmalı olduğu kurum sayısının fazla olması, çalışanların istedikleri gibi kullanmalarına olanak sağlamaktadır. Gerek yemek saatlerini değerlendirmede gerekse de diğer ihtiyaçların karşılanmasında esnek özelliklere sahip olduğu için kolaylıkla kullanılabilen AnadoluPass ile firmalar da çalışanlar da işlemlerini daha rahat bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca online kullanım özelliğine sahip olan elektronik para kartı, bu özelliği ile kullanıcıların daha rahat ve güvenilir şekilde işlem yapmalarını sağlamaktadır. Tüm bunlardan çok daha fazlasını bir arada sunan yemek kartı ile aradığınız sonuçları elde edeceksiniz.

Yoksa siz hâlâ geçmediniz mi?

Birçok yönden firma ve personellerine avantaj sağlayan yemek kartına henüz geçiş yapmadı iseniz avantajlı indirimleri ve kampanyalarından yararlanmak için tam doğru zamandasınız. Yaptığımız düzenlemeleri takip ederek yemek fişi hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, firmanız için esneklik sağlayan ve mali harcamalarda yükünüzün hafiflemesini sağlayan yemek fişi hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvuru yapmak için çağrı merkezi iletişim numaramızı arayabilir, internet sitemizden kart hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Şirketinizde işlerinizin daha seri şekilde halledilmesini sağlamak için personellerinizi memnun etmeniz gerektiğini unutmayın.

anadolupass mobil uygulama
AnadoluPass Mobil Uygulama
Hızlı, kolay, güvenli!
Günlük hayatınızı kolaylaştıran hizmet ve avantajları ile AnadoluPass mobil uygulaması ile tüm işlemlerinizi daha hızlı, kolay ve güvenli yapabilmenizi sağlıyor.

Siz de AnadoluPass mobil uygulamasını hemen indirerek AnadoluPass’e her zaman kolayca ulaşabilirsiniz.