2020 Yılı Günlük Yemek Bedeli - anadolupass.com.tr

2020 Yılı Günlük Yemek Bedeli

En son haber, duyuru ve kampanyalardan haberdar olun

yemek kartı

27.12.2019 tarihli, 30991 (2. Mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 310 Seri NO’lu Gelir Vergisi Genel Tebliğ uyarınca uyarınca, 2020 yılı için gelir vergisinden istisna tutulacak günlük yemek bedeli 23 TL olarak (KDV dahil 24,84 TL) belirlenmiştir.

*2020’de çalışanlarınız için belirlediğiniz yemek bedelini bu şekilde belirleyerek %90’a varan vergi avantajından yararlanabilirsiniz.

Yemek bedeli istisnası ne anlama geliyor?

Gelir Vergisi Kanunu’na göre çalışanlarınıza günlük 24,84 tutarında yemek bedeli verdiğinizde bu tutarın tamamı gelir vergisinden muaf olacaktır. Aynı zamanda verdiğiniz yemek bedeli için SGK Primleri ve Damga Vergisi ödemez %90 a varan vergi avantajına sahip olusunuz. AnadoluPass ile sağladığınız vergi avantajını hesaplamak için tıklayın.

Siz de hemen çalışanlarınız ve şirketiniz için AnadoluPass Yemek Kartı özel avantajları hakkında bilgi almak için başvuru yapın.

AnadoluPass Mobil Uygulama
Hızlı, kolay, güvenli!
Günlük hayatınızı kolaylaştıran hizmet ve avantajları ile AnadoluPass mobil uygulaması ile tüm işlemlerinizi daha hızlı, kolay ve güvenli yapabilmenizi sağlıyor.

Siz de AnadoluPass mobil uygulamasını hemen indirerek AnadoluPass’e her zaman kolayca ulaşabilirsiniz.